İnsan ve Kültür Politikamızla Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi'ndeyiz!

ODAŞ İnsan ve Kültür Direktörümüz İnci Uğurlu Arıkan, Great Place To Work® Turkey tarafından düzenlenen Türkiye'nin En İyi İşverenleri Listesi’nde ODAŞ ve Suda Maden şirketlerimizle yer almamızı sağlayan ODAŞ’ın insan ve kültür yaklaşımını Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi’ne anlattı.

“İş birliği, insan odaklılık ve takım çalışmasını önemsiyoruz”

ODAŞ İnsan ve Kültür Direktörümüz İnci Arıkan, faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde dinamik ve çevik bir anlayışıyla insanı odağına koyarak çalıştığımızı belirterek, “Her kademeden çalışma arkadaşımızı kariyer yolculuklarında destekleyecek aksiyonları alıyoruz. ODAŞ Gelişim Platformu ile çalışma arkadaşlarımızın profesyonel ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik eğitimler sağlıyor, bunun yanı sıra düzenlediğimiz teknik eğitimler ile mesleki gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Birbirimizden öğrenmek için sık yaptığımız odak grup çalışmaları, takım çalışması, iletişim ve iş birliğini güçlendiren bir yöntem oluyor. ODAŞ Yönetici Gelişim Programı ile de liderlik becerilerimizi kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Arıkan, tüm bu çalışmalarla katılımcılığı özendirdiklerini ve çalışan bağlılığını sağladıklarına vurgu yaparak “Birlikte çalıştığımız herkesin fikirlerine değer veren bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Her seviyeden çalışma arkadaşımızın katkısını önemsiyoruz. Hibrit çalışma imkânı, sağlık ve refah programları gibi uygulamalarla çalışma arkadaşlarımızın iş - yaşam dengesini desteklemeye özen gösteriyoruz. Bunun yanı sıra ODAŞ’ta açık iletişim ve iş birliğini teşvik eden, insanı odağına alan bir kurum kültürü yaratıyoruz. Tüm bu çalışmaların sonunda ise çalışma arkadaşlarımızın kendi iradeleriyle verdikleri oylarla “Türkiye’nin En İyi İş Verenleri” listesinde iki şirketimizle birlikte yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu liste, bizim çalışma arkadaşlarımız için adil, güvenilir, gurur duyulan ve takım ruhundan beslenen bir çalışma ortamı yaratabildiğimizi kanıtlıyor. Onların oylarıyla bu listede yer almak ayrıca gurur verici” şeklinde konuştu.